Kuidas joomisest loobuda

Alkoholism on ohtlik sõltuvus, mis võib põhjustada tõsiseid ja ohtlikke tagajärgi kuni surmani. Mida kauem inimene joob, seda keerulisem on tal harjumusest üle saada ilma spetsialistide abita. Alkoholismi 3 etapisPeaaegu võimatuCOPE ise. Kogenud arstide jaoks on kõik ülesanded täidetud. Vaja on ainult patsiendi soov.

Alkoholismi põhjused

Sõltuvusest vabanemiseks selgus, et üks kord ja kõik peate mõistma alkoholismi põhjuseid ja töötama nende suunas. Sugulased ja sugulased ei saa sageli aru, miks inimene ei saa lihtsalt mitte juua, sest tal on hea elu, pere, töö jne. Psühholoogid aitavad sellele küsimusele vastata.

Enne sõltuvusprobleemi lahendamist on vaja kindlaks teha, millist põhjust patsient alkoholi kasutab, millist rolli mängib alkohol talle selles etapis. Põhjused võib jagada mitmeks rühmaks:

  • Psühholoogiline. Reeglina ei võimalda patsiendil halva harjumuse visata psühholoogiline ebamugavus. See võib olla laste vigastus, kompleksid, probleemid tööl ja suhetes, pidev stress, depressioon. Need viivad suurte alkoholi annuste kasutamiseni. Seega uputab inimene emotsionaalse valu, kuid tegelikult ainult süvendab oma positsiooni.
  • Ühiskondlik. Iga inimene otsustab ise alkoholi juua või mitte, keegi ei sunni teda reeglina. Kuid reklaamil, pere harjumustel, keskkonnal, riiklikel traditsioonidel on siiski suur mõju. Kui igal õhtul oli perekonnas tavaks joomine, saab sellest tõenäoliselt alkohoolik.
  • Pärilik. Pärilikkus mängib olulist rolli. See ei tähenda, et vanemate joomine oleks kindlasti joomine, kuid sõltuvuse arengu eest vastutab geen. Alkohoolikuks saamise tõenäosus koormatud pärilikkuse juuresolekul suureneb.

Arvatakse, et sõltuvus on tugevam nii ajuvigastustega kui ka vaimuhaigustega, kuna neil on harjumusele raskem vastu seista. Ravis on retsidiivi võimaluse vähendamiseks mõju kõigile neile teguritele.

Mida peate teadma?

Kui otsustate ise alkoholismi võidelda, peate meeles pidama mõnda olulist nüanssi:

Mees joob õlut
  • Alkoholisõltuvusest vabanemiseks ei saa olla lihtne. See on pikk võitlus iseendaga.
  • Ärge järgige sõprade ja sugulaste nõuandeid. Nad ei aita alati. Puudub universaalne abinõu. Iga inimene on individuaalne, keegi viskab kohe ja igavesti ning keegi peab pikka aega proovima.
  • Kõige olulisem on alkoholiohu mõistmine. Ehkki teda peetakse antidepressandiks või kahjutuks meelelahutuseks, pole halvast harjumusest võimalik loobuda.
  • Tugi lähedastele on väga oluline. Sellises olukorras on raske üksi jääda. Seetõttu tasub pereliikmetega rääkida. Kui neil on keeruline toimuvast aru saada, võite pöörduda psühholoogi poole.

Iseseisev tee taastumiseni hakkab probleemi mõistma. Inimene saab aru jaaktsepteerib faktiet tal on probleem. Kuid isegi teadlikkusega ei pruugi ta joomist lõpetada. Lisaks on vaja muutuste valmisolekut, soovi muuta elu, motivatsiooni ja enesehäireid. Inimene õpib ilma alkoholita lõõgastuma ja kaotab järk -järgult oma füüsilise ja psühholoogilise sõltuvuse alkoholist.

Kuidas aru saada, mida on aeg visata?

Igasugust süstemaatilist alkoholi tarbimist peetakse sõltuvuseks. Alkoholism võib aastaid aeglaselt areneda, kuid sel ajal, kui inimene joob (isegi väikestes annustes), on tal kehas mitmesuguseid häireid, rakud on kahjustatud ja sisendid kannatavad.

Neid on mituärevad märgidkes ütlevad, et on aeg alkoholiga siduda:

  • Sagedane pohmelus. Kui iga kord pärast alkoholi joomist on hommikul halb, ilmneb pea, iiveldus, peate mõtlema, et kehal on alkoholi võtmine juba keeruline ja maks ei tööta selle lõhenemisega.
  • Kontrolli puudumine. Inimesel on keeruline purjuspäi kontrolli kontrollida. Ta ei saa peatuda ja jätkab joomist, mitte mõistmata, kas ta jõi palju või mitte.
  • Tuttavate ja sõprade ringi kitsendamine. Kui kõik mitte -navigeeritavad inimesed läksid järk -järgult suhtlemisringist ja ainult need, kelle juures saate juua, on see halb, on see halb märk.
  • Siseorganite töö rikkumised. Inimene võib tunda kõhu valu, kõrvetisi, ta häirib perioodiliselt soolestiku tööd, ilmneb iiveldus. Samuti pole alkoholismi taustal, tahhükardia, migreen, hüpertensioon haruldased.
  • Tuju ja käitumise muutused. Etanool mõjutab närvisüsteemi negatiivselt, nii et aja jooksul muutub inimene agressiivsemaks, ärritumaks, puudulikumaks. Tema tuju hüppab pidevalt rõõmsameelselt depressiivseks.

Need märgid viitavad püsivale sõltuvusele. Alkohol on juba hakanud muutma inimese elu ja isiksust. Peate pöörduma narkoloogi, psühholoogi poole ja läbima ravi kursusel, kuni tervise tagajärjed on pöördumatu.

Kuidas ise joomisest loobuda?

Kodune sõltuvuse vastu võitlemiseks võivad tulemuse anda, kui patsiendil on piisavalt tahtejõudu ja tal on tugev soov taastuda. Ärge kasutage kahtlaste rahvaretseptide, toidulisandite jms abist, kuid alkoholisõltuvusest vabanemist aitavad kaasa mitmeid soovitusi:

  • Peate leidma hobi. See nõuanne tundub banaalne, kuid see töötab. Kui inimene suhtub millegi vastu kirglikult, on tal eesmärk (hüpates langevarjuga, õppida tantsima, laulma jne), ei pea ta igavusest juua. Ärge aga sundige ennast sportima ega selles, et see ei tekita huvi. Valige hobi, mis kaevab.
  • Kõrvaldage provotseerivad tegurid. Kui kolleegidega on probleeme, on vaja suhelda sõpradega, kes sageli joovad ja pakuvad, tööl puhkust, kui need tekitavad valu, kui need põhjustasid valu jneKuigi inimese elus on valu allikas, on joomise lõpetamine keerulisem.
  • Tunnustage sõltuvust. Te ei saa end kujuteldava isekontrolliga lohutada. Sõltuvus on lihtsalt kontrolli võimatu. Inimene nõustub jooma, ehkki ta arvab, et ta võib alati keelduda, ei jälgi keelusid, isegi kui see on tervisele ohtlik (näiteks antibiootikumide võtmine), üritab ta terveid haavu tervendada. Seda tuleb tunnustada ja tunnustada.

Koduravi kõige ohtlikum on isetehtud. Esimestel õnnestumistel arvab inimene, et nüüd on tal kõik kontrolli all ja premeerib end väikese annuse alkoholiga. Kuid seda ei soovitata seda teha, kuna sõltuvus areneb uuesti. Seega, kui te pole oma võimete osas kindel või olete juba mitu korda purunenud, pöörduge kliiniku poole. Haiglast ei saa alkoholi leida.

Mis on motivatsioon ja miks see on oluline?

Sõltumata sellest, kas teid ravitakse kodus või narkoloogilises keskuses,Väga olulineRolli mängib otsing, mille jaoks joomisest loobuda. Mõnikord leiab inimene seda omal käel, kuid kui ta ei tea, kuidas ennast kasteda, aitavad psühholoogid. Samuti toetavad nad motivatsiooni, nii et patsient ei naase oma varasemate harjumuste juurde.

Kaalutakse tugevaimat motivatsiooni:

Naine klaasi veiniga
  • Pere. Paljud lõpetasid joomise just perekonna säilitamise huvides. Võite sündimata lapse või üksinduse kartuses alkoholist loobuda, sest enamasti põhjustab alkoholism lahutusi.
  • Karjäär. Hea karjääri loomiseks peab teil olema hea maine. Kui inimene joob pidevalt ja on pohmelusega haige, ei usalda ta teda midagi olulist. Etanool mõjutab negatiivselt ka mälu, intellektuaalseid võimeid, mis ei anna võimalust karjääriredeli kaudu reklaamida.
  • Tervis. See on tugev, kuid lühike motivatsioon. Kuigi alkohoolik tunneb end halvasti, kardab tüsistusi või surma, ei joo ta. Kuid niipea, kui tervislik seisund normaliseerub, võib see naasta vanade harjumuste juurde. On vaja selgelt mõista, et isegi väikesed alkoholi annused on ohtlikud, kahjustavad keha, ainult sel juhul on võimalik sõltuvusest vabaneda.
  • Väsimus. Kummalisel kombel võib alkoholi väsimus olla piisavalt tugev motivatsioon. Mingil hetkel on inimesel joomine igav, tundub, et ta on sellist puhkust ebahuvitav, ta soovib muutusi. Midagi ise on keeruline muuta, sest tekib küsimus, kuhu liikuda ja mida nende muudatuste jaoks teha.

Samuti võib alkoholismi esimestes etappides olla ka motivatsioon. 3. etapis ei pööra inimene talle enam tähelepanu, et ta mõtleb tema peale, tema ainus eesmärk on leida alkoholi. Kuid enne tugeva arengutfüüsiline sõltuvusHirm, et inimesed (tööl, perekonnas) tunnevad ära ja mõistetakse hukka. Seetõttu varjavad paljud oma alkoholismi.

Ise on võimalik motivatsiooni leida, kuid parem on seda psühholoogi juures säilitada. Ärge kartke ega häbene psühholoogilist abi. Isegi mitmed seansid võivad mõtete kulgu märkimisväärselt muuta.

Ravi tunnused kliinikus

Kahjuks pöörduvad inimesed spetsialiseerunud keskuste poole alles pärast seda, kui nad on juba piiri ületanud. Bingerid, deliiriumid, mälu ebaõnnestumised, depressioon alkoholismi taustal on peamised põhjused, miks inimene on valmis arsti juurde minema. Kolme sõltuvuse etapis on peaaegu võimatu ise hakkama saada. Patsient on tahte nõrgendanud ja kriitiline mõtlemine on halvenenud. Ta paneb alkoholi ühele plaanile ja ei saa peatuda.

Erakliinikutel on eelised. Näiteks nad ei registreeru, ei edasta andmeid töökoha kohta, ja pakuvad kodus ka abi neile, kes ei soovi keskusesse minna. Kuid pidage seda meelestõhusamArvesse võetakse ravi haiglas.

Ravi kliinikus sisaldab mitmeid aspekte:

  • Võõrutus. Esmalt peate eemaldama etüülalkoholi lagunemistooted verest. Sel eesmärgil paigutatakse tilgad, mis leevendavad valulikku võõrutussündroomi, eemaldavad kiiresti toksiinid ja normaliseerivad siseorganite tööd. Nende hulka võivad kuuluda vitamiinid, valuvaigistid, rahustid, hepatoprotektorid jne. Sõltuvalt patsiendi sümptomitest ja seisundist.
  • Narkootikumide ravi. Arstid valivad ravimid, mis aitavad taastada siseorganite, närvisüsteemi tööd ja neutraliseerida alkoholismi tagajärgi.
  • Psühholoogiline abi. Psühholoog aitab leida motivatsiooni, kindlaks teha probleeme ja leida võimalusi nende lahendamiseks. Patsient peab olema teadlik oma emotsioonidest, suutma nendega hakkama saada.
  • Taastusravi. Pärast ravi viiakse läbi rehabilitatsioon, mille käigus patsient aitab töö tagastada või uuringus taastuda. Ta õpib taas inimestega suhtlema, naaseb perekonda, tavapärasesse keskkonda.

Tasub seda ravi meeles pidadaEi teosta jõuliselt. Kui patsient ei ole veel oma positsiooni raskusastmest teadlik, viivad nad temaga vestluse, selgitavad, miks ravi tuleks alustada, kasteda. Kasutatakse ainult pehmeid veendumusmeetodeid.

Miks tasub kliinikuga ühendust võtta?

Kaasaegne narkoloogiline keskus pakub teenuseid alkoholisõltuvuse ja mis tahes etapis alkoholisõltuvuse raviks. Saame registreeruda haiglas kursusele või helistada majas narkoloogile.

Meie teenuste kasutamine on väärt mitmel põhjusel:

  • Iga patsiendi individuaalne programm;
  • Ainult tõestatud litsentseeritud ravimid;
  • Tõhusad kaasaegsed meetodid;
  • Anonüümsuse garantii;
  • Kogenud töötajad: narkoloogid, psühhoterapeudid, psühholoogid.

Võite registreeruda konsultatsioonile. Kutsekliinik tagab anonüümsuse, Ohutus ja suurepärane teenindus. Iga patsient arendab oma raviplaani sõltuvalt tema füüsilisest seisundist ja psühholoogilistest omadustest, seega jõuab ravi tõhusus kliinikus 90%-ni. Kliinik hoolitseb alati patsiendi mugavuse eest, ei keela tal sugulaste, sugulastega suhelda. Kui valite haiglas ravi, antakse teile puhas ja hubane palat kõigega, mida vajate.